Výplatní tabulka

Výplatí tabulka je velmi důležitá, a proto byste se na ni měli určitě podívat, jelikož slouží pro předběžné zjištění, kolik za co dostanete a zda se to vyplatí. Podle ní se většinou lidé rozhodují, zda budou tuto hru hrát, nebo zkusí jiný automat. První věc co zkontrolujte u výherní tabulky je to, zda automat nabízí i tzv. progresivní jackpot. Můžete se setkat s dvěmi různými sloty, prvním z nich je ten, kde jsou nabízeny velmi vysoké výhry u jednoho symbolu a zbytek je placen poměrně málo, takovéto se nazývají sloty volatilní. Druhým typem automatů je ten, kde mají všechny symboly střední hodnotu, za žádný nedostanete velmi málo, ale také nedostanete za žádný moc, takovéto mají nízkou volatilitu.

Velmi důležité je také zjistit, zda poskytuje automat bonusouvou hru a pokud ano, tak s jakými vlastnostmi. Téměř u všech automatů se setkáte s bonusovou hrou, která nabízí volné protočení (free spins), nebo úplně jinou bonusouvou hru na druhé obrazovce. Důležité je zjistit, kolik dostanete otočení zdarma, zda a jak moc se výhry násobí a zda je možnost volné protočení opakovat. Bonusové hry na druhé obrazovce je velmi těžké posoudit, jelikož jsou různé, některé jsou dobré, jiné až tolik ne. Přečtením pravidel bonusové hry si ujasníte, za co a kolik za bonusouvou hru můžete dostat a co musíte udělat, aby jste měli nárok na výhru. Někteří dospěli k tomu, že si pustí autostart a čekají do té doby, než se nedostanou na bonusouvou hru a tu si již hrají sami.

Na to, kolik můžete z automatů vyhrát nejde matematicky přijít, jelikož záleží na tom, na jakém způsobu dané automaty fungují, jaké mají bonusové hry a na dalších mnoha faktorech. Všichni hráči by se měli ze začátku řídit svými instinkty, jelikož jim to pomůže zjistit a osahat si určité možnosti daného automatu.